|

6 idealnych produktów aptecznych do pielęgnacji stóp

Radzi mgr farm. Jolanta Lubińska z apteki Pod Wieżą, ul. Ogrodowa 1, Więcbork

Przyczyn pocenia się stóp jest wiele: złe obuwie, skarpetki wykonane ze sztucznej tkaniny, nieprawidłowa higiena stóp, uwarunkowania osobnicze – częściej ten problem dotyczy mężczyzn. Okres letni sprzyja poceniu się, również stóp. Na szczęście w aptece można zakupić wiele preparatów, które pomogą zwalczyć lub ograniczyć ten „delikatny” problem.

Najważniejszą rzeczą jest prawidłowa higiena, czyli mycie stóp np. za pomocą mydła zawierającego nanosrebro (Kropla Zdrowia mydło z nanosrebrem), które to zapobiega rozwojowi bakterii –  jedną z przyczyn brzydkiego zapachu stóp.

Następnie mamy kilka możliwości zapobiegania ich poceniu się:

  1. Najwygodniejszą postacią są spraye antyperspiracyjne lub dezodoranty np. Pedipur Deo i Iwostin Propodia ochronny dezodorant do stóp suchy spray 150 ml, które należy aplikować na czystą i suchą skórę.
  2. Nadmierna potliwość sprzyja rozwojowi grzybicy stóp i paznokci, dlatego aerozole mogą również zawierać środki przeciwgrzybicze (Scholl Dezodorant do stóp 3 w 1 150 ml).
  3. Jeżeli ktoś preferuje zasypki, są one dostępne również w formie pudrów płynnych. np. Pedipur S, które najlepiej aplikować na noc, również na umyte i suche stopy.
  4. Jeżeli zależy nam na uniwersalnym kosmetyku, który będzie pielęgnował, niwelował uczucie zmęczenia, zmiękczał skórę oraz zmniejszał potliwość, wybierz krem Gehwol Extra krem 75 ml,który może być również stosowany przez diabetyków.
  5. Okresowo, szczególnie w upalne dni lub np. osoby pracujące w obuwiu ochronnym mogą stosować silne blokery – antyperspiranty, które aplikuje się co 3-5 dni wieczorem na dobrze wysuszoną skórę np. Etiaxil lotion 100 ml. Nie należy jednak nadużywać tego typu środków, ponieważ pocenie się jest fizjologicznym procesem i ciągłe blokowanie kanalików potu nie jest zalecane.
  6. W ofercie aptek są również dostępne skarpetki zdrowotne, które umożliwiają prawidłowe wydzielanie i parowanie potu, są antyzapachowe – działają jak bezzapachowy dezodorant – np. Skarpetki O!skary.

www.aptekao.pl

[button content=”Znajdź aptekę Pani mgr farm. Jolanty Lubińskiej” color=”red” text=”white” url=”https://modanazdrowie.pl/apteki-partnerskie/” openin=”_self”]

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *