|

Zapewnij dziecku zdrowie jeszcze przed ciążą – zażywaj kwas foliowy test

Jeszcze przed zajściem w ciążę, ważne jest, aby odpowiednio się do niej przygotować – mówi Adelina Szczecińska z Apteki Remedium w Unisławiu. – Należy zadbać o odpowiednią dietę, kondycję fizyczną, a przede wszystkim regularnie stosować kwas foliowy dostępny bez recepty w aptekach.

Autor: mgr farm. Adelina Szczecińska, Remedium Apteka, ul. Parkowa 17A Unisławiu

Kwas foliowy jest witaminą z grupy B, niezbędną do prawidłowego rozwoju organizmu a w szczególności ośrodkowego układu nerwowego. Chroni dziecko w łonie matki przed powstaniem wad cewy nerwowej, które mogą wystąpić w ciągu pierwszych 28 dni ciąży.

Ostatnie badania wykazały, że idealnym rozwiązaniem jest stosowanie złożonego źródła folianów – zwykłego kwasu foliowego oraz aktywnej formy folianu, która dla przyswojenia nie musi przechodzić w naszym organizmie żadnych przemian, tylko jest od razu gotowa do wykorzystania.

Wszystkim paniom, które chcą być spokojne o prawidłowy rozwój swojego maleństwa, zalecam codzienne przyjmowanie dawki 0,4 mg kwasu foliowego oraz 0,4 mg aktywnej formy folianu co najmniej przez 3 miesiące przed poczęciem, jak i do 6 miesięcy podczas ciąży.

[button content=”Znajdź aptekę Pani mgr farm. Adeliny Szczecińskiej” color=”red” text=”white” url=”https://modanazdrowie.pl/apteki-partnerskie/” openin=”_self”]

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *