|

W jaki sposób mogę zapobiegać rozstępom i które kosmetyki apteczne mogą mi w tym pomóc?

Radzi mgr farm. Izabela Jasztold-Howorko, kierownik Apteki Sarbinowskiej we Wrocławiu

Autor: mgr farm. Izabela Jasztold-Howorko, kierownik Apteki Sarbinowskiej, ul. Sarbinowska 15 – 17, Wrocław

Rozstępy pojawiające się u kobiet w ciąży najczęściej pod koniec II i w III trymestrze są efektem szybkiego rozciągania się skóry, której osłabione hormonami włókna kolagenowe pękają i tworzą się czerwone pręgi.

Zapobiegaj

Żeby nie dopuścić do ich powstawania należy kontrolować swoją wagę i nie przytyć więcej niż 10-14kg poprzez zadbanie o różnorodność posiłków, głównie warzywno-owocowych, picie odpowiedniej ilości wody, regularną aktywność fizyczną, czy też profesjonalne masaże pozwalające nie tylko zapobiegać rozstępom, ale także łagodzić bóle pleców i zmniejszać opuchliznę na łydkach.

Odpowiednia pielęgnacja

Ważne jest codzienne, najlepiej dwa razy dziennie po kąpieli, stosowanie kosmetyków na zagrożone partie ciała, czyli brzuch, piersi, pośladki, uda i biodra. Odpowiednie będą balsamy, kremy nawilżające, ujędrniające np. z serii Pharmaceris M, Ziaja Mamma, czy Linoderm Mama. Raz w tygodniu warto zrobić peeling całego ciała, aby stosowane kosmetyki dobrze się wchłaniały i dzięki temu lepiej działały.

[button content=”Znajdź aptekę Pani mgr farm. Izabeli Jasztold-Howorko” color=”red” text=”white” url=”https://modanazdrowie.pl/apteki-partnerskie/” openin=”_self”]

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *