Skandia Maraton Lang Team 2016 – RODZINNA ZABAWA I PUCHAR POLSKI W KRAKOWIE

„Moda na Zdrowie” zaprasza na Skandia Maraton Lang Team 2016 już 7 maja w Krakowie.

7 maja w Krakowie odbędzie się druga edycja Skandia Maraton Lang Team 2016. Na Błoniach Krakowskich będzie można bawić się z całą rodziną, sprawdzić swoją kolarską formę i kibicować najlepszym zawodnikom walczącym o Puchar Polski w maratonach MTB.

Skandia Maraton Lang Team w Krakowie to najpopularniejsza edycja w całym kalendarzu Maratonów Rowerowych Lang Team. W zawodach regularnie padają rekordy frekwencji, a przed rokiem na Błoniach Krakowskich wystartowało ponad 1800 uczestników. „Skandia Maraton Lang Team to impreza, która w Krakowie od razu została bardzo dobrze przyjęta przez uczestników. Przypomnę, że pierwsze zawody tego cyklu zorganizowaliśmy w naszym mieście w 2011 roku. W sobotę, 7 maja spotkamy się więc już po raz szósty. Zawsze mamy szczęście do pogody. Baza maratonu na Błoniach Krakowskich i atrakcyjna trasa ściągają rzesze miłośników jazdy na rowerze.” – mówi Krzysztof Kowal, Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Wszyscy chętni będą mogli spróbować sił na jednym z trzech dystansów – Mini (24 km), Medio (64 km) i Grand Fondo (90 km). Miasteczko wyścigu powstanie na Krakowskich Błoniach, skąd kolarze wyruszą na poszczególne trasy – szybkie, ale trudne technicznie. Dla mniej doświadczonych kolarzy wymagające mogą się okazać przede wszystkim fragmenty trasy w Lasku Wolskim. Ciekawie wygląda również środkowa część rundy na dystansach Medio i Grand Fondo z dużą liczbą zjazdów i podjazdów. Start i meta oczywiście na Błoniach, gdzie można się spodziewać zaciętej walki, zwłaszcza na dystansie Grand Fondo, zaliczanym do klasyfikacji Pucharu Polski w maratonach MTB. „To dodaje prestiżu i znaczenia zmaganiom kolarzy. Miło popatrzeć na efekty naszej współpracy z Czesławem Langiem i jego ekipą. Organizujemy wydarzenie sportowe na bardzo wysokim poziomie, co do tego nikt, kto choć raz wystartował w Krakowie nie ma wątpliwości.” – dodaje Kowal. Zwycięzca otrzyma 100 punktów do klasyfikacji Pucharu Polski oraz nagrody finansowe.

Skandia Maraton Lang Team 2016

W Krakowie najlepsi kolarze będą również walczyć o zakwalifikowanie się do reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy. „Kwalifikację uzyskają dwie zawodniczki i dwóch zawodników najwyżej sklasyfikowani w rankingu stworzonym na podstawie wyników uzyskanych w trzech maratonach, w tym dwóch Skandia Maraton Lang Team w Krakowie i Gdańsku.” – tłumaczy Andrzej Piątek, Dyrektor Sportowy Polskiego Związku Kolarskiego. Wszyscy startujący w Skandia Maraton Lang Team walczą również o cenne nagrody rzeczowe, wśród których znajdują się kolarskie stroje Quest, zestawy produktów energetycznych Vitarade, akcesoria i osprzęt rowerowy Shimano, zegarki Festina, opony CST, bagażniki rowerowe Thule i kolarskie nagrody od Harfa Harryson. Podczas wszystkich edycji rozgrywana jest także Premia Shimano z dodatkowymi nagrodami. Kolejną atrakcją krakowskiej edycji będą Mistrzostwa Polski Energetyków w Maratonie Rowerowym MTB TAURON CUP.

Skandia Maraton Lang Team to nie tylko sportowa rywalizacja, to również wspaniały piknik, na którym świetnie bawią się całe rodziny. Z myślą o najmłodszych przygotowana została Parada Rodzinna – krótka, ośmiokilometrowa runda wokół Błoni, którą maluchy mogą pokonać samemu lub w asyście rodziców. Niezapomniane wrażenia – gwarantowane. A po rowerowej przejażdżce można odpocząć w miasteczku wyścigu, w którym na pewno nie zabraknie atrakcji. Pojawi się tam specjalna strefa Pozytywnych Obrotów, w której będzie można wykręcić kilometry na trenażerze, a następnie „przekazać je” wybranej szkole podstawowej. Placówka w danym regonie, która zbierze najwięcej głosów otrzyma nagrodę specjalną – szkolenie z bezpieczeństwa prowadzone przez Dorotę̨ Stalińską̨ z fundacji Nadzieja. Wszystkie szkoły biorące udział w akcji otrzymają natomiast pakiety bezpieczeństwa (zestaw odblasków i materiały edukacyjne) dla młodych rowerzystów i pieszych.

Do udziału w zawodach można się zapisywać przez internet na stronie www.skandiamaraton.pl oraz www.maratonylangteam.pl do środy 4 maja. Zgłoszeń można będzie również dokonywać w Biurze Zawodów w miasteczku wyścigu dzień przed i w dniu zawodów.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *