|

Podkręć swój SEKSAPIL

Niesamowite jest to, że oleje z wiesiołka, kopru włoskiego czy kozieradki mogą wspomóc, a czasami zastąpić działanie tak ważnego dla kobiet estrogenu. 

autor: Roxy Dillon, specjalistka medycyny ortomolekularnej, ziołolecznictwa, psycholog i farmakolog biochemiczny.

Każda kobieta, niezależnie od wieku, pragnie być atrakcyjna i uwodzicielska. Libido i seksapil każdej z nas w dużym stopniu zależy od poziomu żeńskiego hormonu płciowego.  Kiedy weźmie się pod uwagę, jak ważna jest biologia dla przetrwania gatunku i jaką rolę pełni w tym estrogen, to jasne się staje, że ten hormon jest niezbędny. Płodna, owulująca kobieta jest najbardziej atrakcyjna, ponieważ w jej ciele krąży mnóstwo estrogenu. Może dlatego, kiedy używamy naturalnych substancji w celu podniesienia poziomu tego hormonu, w organizmie dzieje się tak wiele, jak podczas owulacji. Na twarzy pojawiają się ładne rumieńce, piersi wydają się pełniejsze, promieniuje się energią. Głos też może mieć milsze brzmienie dla uszu – męskich i damskich. Na szczęście – dzięki całkowicie bezpiecznym ziołom i olejkom – można bez trudu codziennie i do końca życia mieć libido, jakie daje owulacja. 

OLEJ Z WIESIOŁKA 

Stanowi bardzo bogate źródło kwasu gamma-linolenowego (GLA) będącego prekursorem jednej z prostaglandyn, które są m.in. hormonalnymi i fizjologicznymi stymulatorami rozrodu. Olej ten poprawia u kobiet funkcjonowanie seksualne i hormonalne. Dlatego może wytworzyć oraz wzmocnić dobre skutki owulacji, często nawet ją wywołać. Trudno wymienić wszystkie korzyści oleju z wiesiołka stosowanego zewnętrznie albo wewnętrznie. Wygładza skórę, zmniejsza niepożądane owłosienie twarzy, poprawia wydzielanie płodnego śluzu i daje pogodne usposobienie. Łagodzi ból piersi u kobiet, u których towarzyszy on miesiączkowaniu. Bez ryzyka raka pomnaża tkankę tłuszczową i gruczołową piersi, co je powiększa, ujędrnia i unosi. Judy Graham jako jedna z pierwszych osób zwróciła uwagę czytelników na olej z wiesiołka i opisała jego lecznicze działanie przy stwardnieniu rozsianym. Stwierdziła też, że jego pozytywne „skutki uboczne” są naprawdę imponujące: np. szybko rosnące piersi (które nie kurczą się po zaprzestaniu stosowania kuracji). Olej ten znakomicie działa przy egzemie, dając gładką, ładną skórę. Wygładza zmarszczki, a obwisła skóra nabiera blasku i miękkości. Stosowany na włosy albo zażywany codziennie jako suplement diety pozwala cieszyć się długimi, zdrowymi, lśniącymi włosami. A wszystko dlatego, że pobudza owulację i na każdą kobietę, w każdym wieku i w każdym dniu miesiąca działa tak, jakby rzeczywiście była w tym momencie cyklu! W zadziwiającym tempie likwiduje uderzenia gorąca przy menopauzie. 

OLEJEK Z PESTEK DYNI

Jest to kolejny cudowny olejek, który może podnieść naszą atrakcyjność seksualną. Regularnie stosowany skutecznie obniża poziom hormonu DHT, czyli dihydrotestosteronu. DHT jest hormonem męskim odpowiedzialnym za wiele procesów starzeniowych u panów, m.in. łysienie i problemy z prostatą. Dojrzałym kobietom również daje się we znaki. Jego obecność u pań skutkuje rzednięciem włosów na głowie, pojawianiem się owłosienia na ciele i twarzy, zapadniętymi policzkami, uwidocznieniem się żył na rękach i szyi, problemami z owulacją i z oddawaniem moczu oraz ze zmniejszaniem się piersi. Objawy te nie poprawiają samopoczucia dotkniętej nimi kobiecie. Na szczęście można się z tym uporać. Jedną z najszybszych metod na obniżenie DHT jest regularne picie oleju z pestek dyni. Można dodawać go też do sałatek albo do owocowych i warzywnych smoothies. Olej ten stymuluje wzrost włosów na głowie, hamując jednocześnie ich pojawianie się na twarzy. Ponieważ DHT zaburza owulację, olej z pestek dyni może zwiększyć atrakcyjność kobiet i ślicznie zaokrąglić twarz. Dla niektórych pań obniżenie poziomu DHT ma ogromne znaczenie. Dlatego dobrze wiedzieć, że skutecznie hamują go substancje naturalne. Golenie się, woskowanie i inne metody bezpośredniego usuwania owłosienia pomagają miejscowo, ale nie przywrócą zaburzonej równowagi hormonalnej. Wszystkie symptomy związane z DHT są rezultatem spadku poziomu estrogenów. 

OLEJEK Z SANDAŁOWCA

Niektóre rośliny są bardzo bogate w feromony, które jeszcze bardziej podkręcają seksapil kobiety. W dużym stopniu jest to wynik tego, jak zapach roślin wpływa na oddziaływanie ludzkich hormonów na wygląd skóry oraz przez znajdujące się w niej receptory – na seksualność. W wydzielinie pochwy obecne są feromony zwane kopulinami. Poetycko mówiąc, kopuliny „perfumują” kobiety i podniecają mężczyzn. Zjawisko to zostało zmierzone naukowo i okazało się, że u mężczyzn wystawionych na działanie kopulin podwyższał się poziom testosteronu, łatwiej decydowali się oni ponosić ryzyko oraz byli znacznie bardziej agresywni i dominujący niż panowie w grupie kontrolnej. Kopuliny – wytwarzane przez kobietę w czasie jajeczkowania – natychmiast wywołują zwiększoną pożądliwość u mężczyzn będących w bezpośrednim ich otoczeniu. Z tego wyraźnie wynika, że kobieta podczas owulacji albo ta, która dzięki środkom estrogennym doprowadza swoje ciało do podobnego stanu, wysyła sygnały seksualne na rozmaitych poziomach. Nie tylko ma pełniejsze usta i skłonność do ubrań odsłaniających ciało – zmienia się też jej zapach. Nos nie jest jedynym receptorem zapachu w ciele. W skórze również znajdują się receptory potrafiące „wywąchać” związek wyodrębniony z olejku sandałowego rozsmarowanego na ciele. Poza tym, kiedy receptory zapachu w skórze się uaktywniają, pobudzają keratynocyty i w rezultacie skóra młodnieje. Oczywiście proces ten zachodzi intensywniej podczas owulacji. Związek chemiczny, którym posłużono się w tym doświadczeniu, był tylko jednym z wielu wyodrębnionych z olejku sandałowego, w dodatku użyto jego wersji syntetycznej, znanej pod nazwą sandalore. My możemy być lepsze i podarować swojej skórze całą symfonię aktywnych związków z sandałowca, stosując ten wspaniały olejek eteryczny w naturalnej formie (po rozcieńczeniu w oleju bazowym) na twarz i ciało – działa jak prawdziwy afrodyzjak i podnosi poziom kopulin. 

OLEJEK Z KOPRU WŁOSKIEGO 

Ma on silne właściwości estrogenne. Wpływa na owulację, dojrzewanie pęcherzyków jajnikowych i zwiększa ich liczbę. Olejek eteryczny z kopru włoskiego wspomaga efekty zażywania sproszkowanego kopru włoskiego. Skóra i włosy mają receptory estrogenowe, więc nakładanie olejku bezpośrednio na twarz, ręce, piersi i włosy je odmłodzi. Jeśli olejek eteryczny z kopru włoskiego, rozcieńczony w oleju bazowym, zaaplikuje się na ścianki pochwy, to – tak to ujmijmy – punkt G przypomni o sobie. Może się okazać, że odkryjemy nowy poziom wrażliwości, o jaką nigdy się nie podejrzewałyśmy. 

OLEJEK Z KOZIERADKI

Wykazuje ona podobne właściwości jak koper włoski. Choć nie tak skutecznie jak olej z wiesiołka, to jednak i koper włoski, i kozieradka mogą poprawić wygląd i krągłość piersi. Kobiety w haremie używały kozieradki właśnie w tym celu, a wiedziały co nieco o tym, jak skusić mężczyznę. 

OLEJ Z DZIĘGIELA CHIŃSKIEGO 

Jest estrogenny. W modelu zwierzęcym menopauzy był w stanie przywrócić grubość i ciężar ściankom macicy oraz cofnąć objawy zaniku pochwy. Dlatego może zwrócić kobietom zainteresowa – nie seksem i miłością, ale też zapobiec rakowi piersi i skutecznie zlikwidować uderzenia gorąca.   

Zabiegi odmładzające z wykorzystaniem olejków

  • Olejek z wiesiołka – Kup dwie butelki (np. na stronie www.olini.pl). Jedną trzymaj w lodówce i stosuj wewnętrznie. 3 razy dziennie po łyżeczce. Olej z drugiej butelki może służyć jako olej bazowy. 
  • Olejek eteryczny z kopru włoskiego ñ Kupisz go w aptece i w internecie. Dodaj 30 kropli tego olejku do 100 ml oleju z wiesiołka i dwa razy dziennie smaruj nim twarz, ciało, piersi, a także wcieraj we włosy przed ich myciem. 
  • Kozieradka pospolita w proszku i zmielone nasiona kopru włoskiego ñ Dostępna jest w aptekach lub sklepach zielarskich. Zażywaj raz dziennie po 6 łyżeczek każdego z tych ziół albo 3 razy dziennie po 2 łyżeczki. Porządnie rozprowadź proszek w wodzie, odstaw na chwilę, po czym, jeśli trzeba, ponownie zamieszaj. Codzienna porcja 6 łyżeczek ziół przyniesie szybko rezultaty.
  • Olej z pestek dyni – Do nabycia w każdej aptece. Spożywaj codziennie
    4-6 łyżeczek tego oleju. Doskonale sprawdza się jako dodatek do sałatek. 
  • Masło z mango – Tubkę tego wspaniałego masła możesz kupić w internecie. Stosuj je na twarz, żeby ją nawilżyć. Warto również wetrzeć je we włosy przed umyciem. 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *