|

JESIENNA RECEPTA NA MŁODOŚĆ

nana amerykańska aktorka Shirley Maclaine wyznała kiedyś: „Lubię zmarszczki. To moje odznaczenia – pokazują, że żyłam”. Z ręką na sercu, przyznajcie drogie panie, że niejedna z was myśli podobnie. W końcu zmarszczki dodają nam charakteru. Czy jest szansa na taki ideał, gdy skończyło się czterdzieści lat? Kosmetyczki i dermatolodzy twierdzą, że tak! Istnieje kilka profesjonalnych zabiegów medycyny estetycznej, które dodają naszej skórze blasku. Poza tym w aptece można już kupić specyfiki pomagające w rozjaśnieniu skóry i usunięciu z niej przebarwień. Doskonałym konsultantem w tej sprawie jest twój farmaceuta, a pomoc w realizacji opisywanych w artykule zabiegów można uzyskać w profesjonalnych gabinetach dermatologicznych.

ODMŁADZAJĄCY BLASK

Blask powoduje, że postrzegamy skórę jako młodą. Rozświetlenie cery to efekt odbijania się światła od idealnie gładkiej powierzchni skóry. A promienna twarz to przywilej młodości. W przypadku cery dojrzałej promienność sprawia, że zmarszczki stają się nieistotne, wręcz niedostrzegalne. Patrząc na osobę o takiej cerze, nie zwracamy uwagi na wiek, widzimy przede wszystkim jasną i promienną skórę – twierdzi dr. n. fam. Małgorzata Horoszkiewicz z apteki BotaniQa w Poznaniu.

KREMY ZŁUSZCZAJĄCE

Świeży wygląd to atut młodej cery. Aby skóra osoby dojrzałej również wyglądała świeżo, trzeba jej pomóc, stosując odpowiednie kosmetyki i zabiegi. Najważniejsze jest delikatne złuszczenie wierzchniej warstwy naskórka. Najlepiej za pomocą aptecznych specyfików z kwasem glikolowym (w stężeniu od 6 do 10 proc.). Kwas ten jest uważany przez specjalistów za

najlepszego sojusznika w rozświetlaniu cery. Innym, równie skutecznym, dobrze tolerowanym przez skórę składnikiem są lipohydroksykwasy (LHA), czyli pochodne kwasu salicylowego. Stosowane w niewiel- kim stężeniu (od 0,3 do 2 proc.) delikatnie złuszczają naskórek, a także go nawilżają. Mimo że nie likwidują przebarwień, rozjaśniają cerę – mówi dr n.med. Ewa Chlebus z Kliniki Dr Chlebus w Warszawie. Kwasy LHA mają właściwości antybakteryjne, więc sprzyjają gojeniu się wyprysków i podrażnień. Dobrze jest je stosować, gdy skóra jest przesuszona, łuszczy się, wygląda na zmęczoną. Kiedy używamy preparatów z kwasami, musimy pamiętać, aby do codziennej pielęgnacji cery używać kremów z filtrem SPF i emolientów. Zadaniem tych drugich jest jednoczesne nawilżanie i natłuszczanie skóry. Zawierają one składniki znacznie delikatniejsze od tradycyjnych kosmetyków. Sprawdzą się emo- lienty z serii Uriage Xémose, które przy- niosą natychmiastową ulgę redukując świąd i podrażnienia. Znakomicie sprawdzają się też kosmetyki zawierające duet – witaminę C i retinoidy (pochodne witaminy A).

NIESKAZITELNA SKÓRA
BEZ PLAM
Promienny wygląd skóry możemy zyskać, stosując peelingi z kwasami owocowymi. Jeśli np. mamy na skórze przebarwienia, zdecydujmy się na peeling odmładzająco-rozjaśniający Nomelan Cafeico, autorstwa lidera peelingów – dr. Gabriela

Serrano. Zabieg oparty na kwasie trójchlorooctowym (TCA), retinolu, kwasach owocowych AHA (glikolowym i migdałowym) i kwasie salicylowym oczyszcza pory, normalizuje funkcje naskórka oraz pobudza produkcję kolagenu w skórze. Dodatek kwasu fitowego, kojowego i arbutyny sprawia, że cera staje się jaśniejsza, jed- nolita. Po tym peelingu skórze ubywa kilka lat, nabiera sprężystości i świeżego wyglądu. Przygotujmy się na to, że przez kilka dni (od 3 do 7) naskórek będzie się delikatnie złuszczał. Peelingi fenolowe są najsilniej działającymi wśród zabiegów tego typu i uchodzą za najstarszy eliksir młodości oraz rewolucję w dziedzinie medycyny estetycznej. Zapewniają skórze głęboką regenerację, odmładzając ją nawet o kilka lat. Cosmo Peel Forte przeznaczony jest do leczenia opor- nych przebarwień, redukcji zmarszczek i poprawy struktury skóry – polepszenia jej napięcia i elastyczności. W skład peelingu poza fenolem wchodzą także TCA oraz kwas glikolowy. Takie połączenie substancji aktywnych wzmacnia skuteczność zabiegu i dzięki czemu uzyskujemy lepsze efekty terapii. Efektem silnego złuszcza- nia jest zagęszczenie kolagenu i włókien sprężystych, a klinicznie rozjaśnienie i wygładzenie skóry. Kolejną, w pełni skuteczną terapią w usuwaniu zmian pigmentacyjnych jest Cosmelan. To wyjątkowo efektywny i nieinwazyjny zabieg, który chętnie stosowany jest w leczeniu wszyst- kich typów przebarwień. Daje świetny efekt terapeutyczny, bo pozwalający na likwidację nieestetycznych plam aż w 95%. Zawiera cenne substancje rozjaśniające o niewielkim stopniu drażnienia, jak kwas fitowy, kojowy, arbutynę, palmityniam retinolu i witaminę C.

Bariderm CICA – daily serum 
Odbudowujące serum codziennie wzmacnia i chroni skórę narażoną na niekorzystne czynniki zewnętrzne. INNOWACJA – 10,5% THERMAL BIOTIC COMPLEX. Ekskluzywne połącznie Wody Termalnej Uriage z prebiotykiem inuliną, przywracającym równowagę mikrobiomu skóry. Wzbogacony w stymulującą regenerację wąkrotę azjatycką, kwas hialuronowy oraz witaminę B5, natychmiast i dogłębnie nawilża skórę, wspomaga proces regeneracji, wyrównuje koloryt nadając cerze blask. Obecne w składzie dipeptydy wspomagają procesy naprawcze w skórze zapobiegając oznakom starzenia.
Bariderm CICA – Daily żel krem odbudowujący
Ultralekki, odbudowujący żel-krem stanowi doskonałe nawilżenie skóry oraz wspomaga jej funkcje barierowe. Codzienna rutyna pielęgnacyjna dla cery narażonej na niekorzystne czynniki zewnętrzne. INNOWACJA – 10,5% THERMAL BIOTIC COMPLEX
Ekskluzywne połącznie Wody Termalnej Uriage z prebiotykiem inuliną, przywracającym równowagę mikrobiomu skóry. Wzbogacony w stymulującą regenerację wąkrotę azjatycką, kwas hialuronowy oraz witaminę B5, natychmiast nawilża, koi skórę oraz wspomaga procesy naprawcze nadając jej zdrowy wygląd i blask. Miedź i cynk przywracają skórze komfort. 
Bariderm CICA – Krem odbudowujący
Ultralekki odbudowujący żel – krem stanowi doskonałe nawilżenie skóry oraz wspomaga jej funkcje barierowe. Codzienna rutyna pielęgnacyjna dla cery narażonej na niekorzystne czynniki zewnętrzne. INNOWACJA – 10,5% THERMAL BIOTIC COMPLEX. Wzbogacony w stymulującą regenerację wąkrotę azjatycką, kwas hialuronowy oraz witaminę B5, natychmiast nawilża, koi skórę oraz wspomaga procesy naprawcze nadając jej zdrowy wygląd i blask. Miedź i cynk przywracają skórze komfort. Efekt: skóra staje się gładka, rozświetlona i ukojona. 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *