Jak wybrać klinikę stomatologiczną?

Dobry stomatolog to skarb, ale jak go znaleźć? Nie powierzaj swojego uśmiechu byle komu i nie wybieraj przypadkowej kliniki.

  1. Zapytaj znajomych o ich stomatologów. Dowiedz się, czy są zadowoleni, czy nie mieli powikłań po leczeniu, czy implanty, korony, licówki, plomby spełniają obietnice składane w gabinecie?
  1. Poszukaj opinii w internecie. Dużo informacji znajdziesz na forach, gdzie pacjenci wymieniają się opiniami o lekarzach i gabinetach. Nie opieraj się na jednej lub kilku opiniach, staraj się przeczytać więcej i wyciągać wnioski.
  1. Kiedy zdecydujesz się na klinikę, zwróć uwagę na to, jak jesteś traktowana od wejścia. Recepcja jest wizytówką firmy i jeśli siedzi tam kompetentna i miła osoba, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że dalej będzie równie dobrze.
  1. Bądź czujna podczas omawiania swojego leczenia. Stomatolog powinien przedstawić różne oferty i możliwości, umieć uzasadnić sensownie i jasno, dlaczego proponuje ten lub inny system implantów, materiałów do wykonania uzupełnień, procedur leczenia itd. Nie powinnaś się czuć naciskana. Nieufność powinno budzić także obiecywanie cudów (najlepszy na świecie, jedyny, tylko my dysponujemy tym systemem itp.).
  1. Przeczytaj dyplomy i certyfikaty stomatologów, które często wiszą na ścianach gabinetów. Sprawdź, czy gabinet lub klinika udzielają kredytów na leczenie.
  1. Jeśli masz wątpliwości – lepiej daj sobie czas i poszukaj innej kliniki.

Reklama