|

Jak poprawić pracę mózgu, a zarazem kondycję skóry?

Mózg to jeden z najważniejszych organów naszego ciała. Kiedy pracuje prawidłowo, jego właściciel również dobrze funkcjonuje. Jednak niewiele z nas poświęca mu wystarczająco dużo uwagi.

Naszą uwagę przyciągają powstające zmarszczki lub dodatkowe kilogramy, ponieważ możemy je zobaczyć gołym okiem. Jednak, jeśli chodzi o mózg, ciężko od razu dostrzec jego złą kondycję. Dlatego należy wyrobić w sobie stałe nawyki pozwalające o niego zadbać, a które będą miały również zbawienny wpływ na nasz wygląd.

Uwolnij swoją wewnętrzną moc

Uwolnienie pełnej mocy kobiecego mózgu może okazać się bardzo proste, jeśli dbanie o niego wejdzie nam w zdrowy nawyk. Jego lepsze funkcjonowanie będzie miało wpływ na podejmowanie korzystnych decyzji dotyczących zdrowia, co szybko doprowadzi do poprawy samopoczucia i pięknego wyglądu. Najlepszą, a przy tym najtańszą kuracją upiększającą jest sen. Zbyt krótkie spanie wpływa nie tylko negatywnie na naszą aparycję – podpuchnięte oczy, ale i na nasz mózg, pogarsza sprawność myślenia i nastrój. Co gorsze, dla wszystkich kobiet dbających o smukłą talię, niedobór snu może doprowadzić do otyłości, ponieważ wzrasta chęć na jedzenie węglowodanów prostych. Dostateczna ilość snu, czyli co najmniej siedem godzin, sprawi, że skóra będzie promieniała, a samopoczucie i jasność myślenia znacznie się poprawią.

Odrzuć niezdrowe nawyki

Kolejnym ważnym czynnikiem jest poprawny dopływ krwi do mózgu. Krew dostarcza organizmowi tlen i składniki pokarmowe, zabiera zaś toksyny, co sprawia, że jesteśmy zdrowi, mamy więcej energii i dobrze pracujemy. Aby uniknąć pogorszenie krążenia krwi, należy wystrzegać się palenia papierosów, picia zbyt dużej ilości kofeiny, silnych stresów i zażywania narkotyków.

Rusz nie tylko mózgiem

Ruch jest kolejnym naturalnym lekiem, mającym cudowny wpływ na ciało i umysł. Wystarczy czterdzieści pięć minut dziennie cztery razy w tygodniu, aby szybko zauważyć, jak poprawiło się nasze samopoczucie i kondycja fizyczna.

Nawadnianie ponad wszystko

Niezwykle istotne, nie tylko dla naszego ciała, ale i mózgu, jest nawadnianie organizmu. Jeśli dostarczana jest zbyt mała ilość wody, zostaje osłabione jego funkcjonowanie.

Zdrowe suplementy

Oprócz powyższych zaleceń, które nic nas nie kosztują z wyjątkiem odrobiny dobrej woli, warto zaopatrzyć się w suplementy diety, które będą miały dodatkowy wpływ jednocześnie na mózg i skórę: witamina D, olej rybi, olej z wiesiołka, ekstrakt z pestek winogron.

mózgMimo iż kobiecy mózg skrywa wiele tajemnic, możesz samodzielnie uwolnić jego potencjał. W książce Daniela G. Amena Uwolnij moc kobiecego mózgu przeczytasz wiele fascynujących informacji, które pomogą ci zadbać o twój mózg, aby w pełni go wykorzystać.

Książkę znajdziesz w naszej księgarni: „Uwolnij moc kobiecego mózgu” –  Daniel G. Amen

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *