||

Jak być ekomodną?

Odzież eko jest nie tylko modna, ale i zdrowa, dla ciebie i środowiska.

  1. Gdy kupujesz ubranie, zwracaj uwagę na metkę. Zamiast tkanin z napisem 100% cotton szukaj tych z napisem 100% organic cotton. Zamiast jedwabnej bluzki z metką silk wybierz tę z napisem peace silk na metce.
  2. Szukaj logo fundacji Fair Trade. Oznacza to, że producent dba o swoich pracowników i nie korzysta z niewolniczej pracy robotników.
  3. Sprawdzaj, czy ubranie, które kupujesz, ma certyfikat ekologiczny. Najpopularniejszy jest tzw. GOTS (Global Organic Textile Standard). Materiały firmowane certyfikatem mają minimum 70 proc. ekologicznych włókien, stosowane substancje chemiczne spełniają określone normy ekologiczne, a fabryki mają ekologiczne oczyszczalnie ścieków.
  4. Wybieraj tkaniny naturalne zamiast syntetycznych. W ten sposób dbasz o naszą planetę. Włókna naturalne rozkładają się dużo szybciej niż sztuczne – golf z nylonu albo poliestrowe rajstopy będą zalegać na wysypiskach przez kilkaset lat.
  5. Kupuj polskie produkty. Ograniczasz w ten sposób konieczność transportu, a przez to emisję CO2.
  6. Nie wyrzucaj ubrań, których już nie nosisz, do śmieci. Oddaj je komuś, kto ich potrzebuje. Nie wstydź się korzystać z sieci second handów.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *