|

ANIOŁY FARMACJI ANIOŁY MEDYCYNY V JUBILEUSZOWA EDYCJA

Fundacja Anioły Farmacji Anioły Medycyny ogłosiła w dniu dzisiejszym, 15 grudnia 2016 roku, listę nominowanych – do nagrody Anioły Farmacji Anioły Medycyny. – 100 farmaceutów i 100 lekarzy (pełna lista na stronie www.fundacja-anioły.org) będzie ubiegało się o najbardziej prestiżową nagrodę przyznawaną przez pacjentów. Oczekiwane w środowisku medycznym i farmaceutycznym wydarzenie zamyka drugi etap głosowania, w którym pacjenci, chcąc wyrazić wdzięczność i uznanie, wybierają lekarzy i farmaceutów otaczających swoich podopiecznych wyjątkową, empatyczną troską i opieką.

Organizatorem nagrody jest Fundacja Anioły Farmacji Anioły Medycyny. Nadrzędnym celem fundacji jest wspieranie relacji pacjent-lekarz-farmaceuta, a także pozytywnych działań w służbie ochrony zdrowia w Polsce, wszystkich profesjonalistów, którzy z pasją wykonują swoją pracę. W Kapitule Fundacji zasiadaja wybitne osobistości ze świata nauki, życia publicznego, uznane autorytety społeczne m.in. prof.dr hab.n.med. Witold Zatoński,
prof.dr n. farm. Jerzy Pluta, Krystyna Kofta, Katarzyna Miller oraz pomysłodawca nagrody Adam Górczyński, redaktor naczelny i prezes Mody na Zdrowie. Przewodniczącym Kapituły jest prezes Polskiego Towarzystwa Lekarskiego prof. dr hab. n. med. Jerzy Woy-Wojciechowski.

To już V jubileuszowa edycja nagrody, która w tym roku odbywa się pod hasłem „Serce za Serce”. Podkreśla ono, że w procesie terapii relacja pacjent – lekarz – farmaceuta jest źródłem odwagi i siły w walce z chorobą, a dobro i zdrowie pacjenta powinno być istotą służby zdrowia. To jedyna taka nagroda społeczna, do której nominują pacjenci, kierując się przede wszystkim oceną postawy lekarza czy farmaceuty wobec chorego. Z tego powodu środowisko medyczne uznaje ją za najbardziej prestiżową społeczną nagrodę w ochronie zdrowia
w Polsce. Prof. Witold Zatoński potwierdza jej znacznie „ nie tylko dlatego, że służy ona budowaniu kompetencji, ale także budowaniu więzi niezbędnych w skutecznej terapii”.

Po ogłoszeniu nominacji rozpoczyna się ostatni etap przyznawania nagrody. Nominowani lekarze i farmaceuci napiszą pracę. Na ich podstawie oraz na podstawie opinii środowiska Kapituła Honorowa Nagrody wyłoni złotą dziesiątkę farmeceutów i złotą dziesiątkę lekarzy. Ich nazwiska poznamy podczas uroczystej gali w Filharmonii Narodowej w Warszawie, 20 marca 2017r.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *