||

5 złotych zasad przechowywania jedzenia

Gdy już zdrowo ugotujemy potrawę, warto ją odpowiednio przechowywać, aby straty składników odżywczych były minimalne.

  1. Najlepiej, aby danie możliwie szybko zostało schłodzone i umieszczone w lodówce – panująca w niej niska temperatura zapobiega rozwojowi drobnoustrojów i spowalnia procesy psucia się żywności.
  1. Przechowywać należy w naczyniach szklanych, ewentualnie specjalnie do tego przeznaczonych naczyniach plastikowych. Na tych, które dopuszczone są do kontaktu z żywnością, powinny widnieć́ specjalne informacje.
  1. Potrawę do naczyń plastikowych należy wkładać już schłodzoną, bo plastik pod wpływem gorącej temperatury może się wypaczać, a ponadto niektóre materiały mogą wchodzić w reakcję z potrawą.
  1. Jeśli wiemy, że danie nie zostanie przez nas spożyte w ciągu 1–2 dni, od razu zamroźmy jego część. Najlepiej wykorzystywać do tego celu specjalnie przeznaczone woreczki foliowe oraz plastikowe pojemniki opatrzone certyfikatem.
  1. Nie powinno się mrozić porcji w folii aluminiowej, gdyż nie blokuje ona dostępu powietrza, a tym samym potrawa ulega wyschnięciu, może wchłonąć także inne zapachy z zamrażalnika.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *